6.10.2014

חדש חדש

שנה חדשה התחילה, ויחד איתה נראה שגם החיים כאן משלימים את הפער ומתחילים לעלות על המסלול ה"רגיל". ביום חמישי האחרון התחלתי סופסוף לעבוד! לא אשקר, היה גם משהו נחמד בתקופת הבטלה שנכפתה עליי. קצת זמן לעצמי, קצת להכיר את העיר החדשה יותר טוב, קצת חדר כושר, הרבה מאוד בישולים ואפייה, אבל אפשר לומר שמיציתי.
היה בי חשש שהתהליך יקח הרבה יותר זמן ממה שקרה בפועל, אבל התמזל מזלי להגיע לחברה הנכונה בזמן הנכון והנה, אני מועסקת. זו חברת סטארט אפ קטנה ומרתקת, שעובדת על מוצר די מטורף, אבל אני לא ממש יכולה לדבר על זה(אני יודעת שזה מוסיף נופך מאוד מסתורי, אבל לא באמת. פשוט אני חתומה על NDA וכאלה...). קבוצת הפיתוח קטנה, בדיוק כמו שאני אוהבת והפוטנציאל ללמוד ולהתפתח הוא ענק. היופי הוא שכאן, בקליפורניה, גם בסטארט אפים עובדים שעות שפויות ויש איזון הגיוני בין עבודה לחיים הפרטיים. אמנם עברו רק יומיים, אבל העתיד נראה מבטיח :)

לכבוד תחילת העבודה שלי, ואולי על מנת לענות עוד יותר את הצמים בגולה(לא אני, אני לא צמתי גם כשחייתי בארץ המובטחת), כבר שלושה ימים ששורר כאן גל חום שמסרב להישבר. חייבת להודות שאני לא לגמרי לא מרוצה ממנו, כי סופסוף קיץ מרגיש כמו קיץ, ואפילו גל חום כאן שומר על פרופורציות. 30 מעלות בשיא היום, אבל בלי לחות ונרגע בשעות אחר הצהריים עם רוח נעימה. כבר כמה ימים שלא הייתי צריכה לצאת מהבית עם ג'קט, יאי!
ונסיים בסיפור על צרכנות אמריקאית. לכבוד העבודה החדשה, החלטתי לשמור על מסורת ישנה ולקנות בגד חדש ליום הראשון. אני יודעת שזה עלול להישמע קצת מטופש, אבל זו מסורת קטנה שלי (עם עצמי בעיקר) שנותנת לי תחושה של התחלה נקייה. עם המחשבה הזו קפצתי לבננה רפבליק מתוך כוונה לפשוט על אזור הסייל שלהם. אחרי שמדדתי שש או שבע שמלות, וכולן היו קטנות בחזה ומעט גדולות בשאר הגוף, הבנתי את הרמז והחלטתי לנסות אחת אחרונה בגזרה קצת שונה. שמלת חולצה בצבע תכלת. היא דווקא ישבה מאוד מוצלח. לאחר הנחה מחירה היה 50$ שבכל זאת קצת גבוה בעיני אבל חשבתי לעצמי "יאללה, נתפנק". שילמתי והמשכתי לסניף של אולד נייבי(האחות הקטנה והזולה) כדי לקנות כמה טישרטים ליומיום. גם שם פשטתי על מחלקת הסייל שמתומחרת בטווח קצת יותר מושך של 10$ ומטה. וכך במקרה מצאתי את אחותה הקטנה של השמלה מבננה רפבליק, רק ב40$ פחות. לאחר מדידה היא התבררה כמוצלחת לא פחות ולכן החלטתי לקחת אותה בצבע נוסף ופשוט להחזיר את המקורית לבננה רפבליק. החשבון הסופי - במחיר של שמלה אחת בסייל מבננה רפבליק, רכשתי 2 שמלות חולצה, שמלת מקסי, 3 טישרטים בסיסיים, גופיית אננסים וחולצת פסים מקסימה. כמובן שתהליך ההחזרה כאן פשוט מאוד ואף אחד לא שואל שאלות. אפילו להיפך, מתנצלים ש"it didn't work out".
הסיפור הזה ממחיש די טוב את שתי הגישות השונות לצריכת אופנה - הרבה ובזול מול מעט, איכותי ויקר. במקרה הספציפי הזה, לא ממש היו הבדלים באיכות של שתי השמלות ולכן ההחלטה היתה קלה. אני מניחה שאני נמצאת איפשהו באמצע בין שתי הגישות. יש פריטים שאני מאמינה ששווה להשקיע בהם ויש כאלה שאין סיבה מוצדקת. איפה אתן עומדות?
מה לבשתי?
שמלת מקסי מאולד נייבי, 5$ בסייל הנוכחי.
סנדלים של אירוסולס, כ200 ש"ח.

3 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

שיהיה לך המון בהצלחה! את מהממת ואני בטוחה שתשתלבי ותלמדי עד מהרה.
השמלה מאד חמודה, תתחדשי על כל הפריטים המוצלחים, מקווה שתשתפי אותם איתנו הקוראים :) ותמשיכי לעדכן...

דולורס והענבים אמר/ה...

בהצלחה! השמלה מקסימה!

קרן אמר/ה...

אנונימית יקרה, תודה רבה על האיחולים והמילים החמות!
מבטיחה לנסות לעדכן בתדירות קצת יותר הגיונית...

דולורס, תודה רבה!