2.2.2015

סיור יקבים אלטרנטיבי

לפני כמה שבועות נסענו עם חברים לסיור יקבים באזור קופרטינו. האזור המוכר יותר בקליפורניה לסיור יקבים הוא נאפה וואלי וסונומה הסמוכה. ביקרנו שם לפני כמה חודשים ונהננו, אבל זה אזור מ-אוד תיירותי ובהתאמה גם יקר יותר. בנוסף, הנסיעה לשם קצת יותר ארוכה מאשר לאזור קופרטינו(אם יוצאים מסן פרנסיסקו).
בקופרטינו ישנו אזור הררי ובו אפשר למצוא יקבים וכרמים. הרבה מהיקבים כאן מגדלים את הענבים שלהם גם בנאפה, אבל מייצרים כאן. התוכנית המקורית כללה ביקור בשניים-שלושה יקבים, אבל לאחר שרובנו כבר היינו די מבושמים כבר אחרי היקב הראשון, החלטנו לשנות תוכניות. כך יצא שביקרנו רק ביקב Picchetti, לאחר שאספר על היקב, אולי תבינו למה(או שתחשבו שאנחנו עצלנים, לגיטימי). תמורת 10 דולר תקבלו 5 טעימות(נדיבות מאוד) לבחירה מרשימה מאוד מגוונת - כ6 יינות לבנים, 3 יינות רוזה, 8 יינות אדומים ושלושה יינות קינוח. אם תבחרו לרכוש בקבוק יין הביתה, תקבלו הנחה של 5$ על חשבון הטעימות.
היקב עצמו יושב על שטח ענקי, עם מסלולי הליכה, נקודות תצפית על העמק, שטח רחב לפיקניק(כולל שולחנות), חיות משק משוטטות ואסם לטעימות יין. אם עומר לא היה אנטי-אכילה-בחוץ, היינו מתארגנים על נשנושים ובארנץ' במקום. השמש נעימה וחמימה בתקופה הזו בשנה והיינות היו מאוד טעימים. החסרון היחיד בעיני הוא העובדה שרוב היינות שלהם יקרים מאוד(ביחס למחיר בקבוק יין טוב בארה"ב), מעל ל35$ לבקבוק, כך שלחזור עם בקבוק הביתה לא היה הגיוני מבחינתנו. לשם ההשוואה, בנאפה וואלי אמנם הטעימות היו יקרות יותר(15-20 דולר לאדם), אבל ניתן היה לרכוש בקבוקים במחירים סבירים יותר של 18-25$ לבקבוק. כנראה שבסוף הכל מתאזן. לאחר שנתנו ליין קצת לשקוע, יצאנו לטיול במסלולי ההליכה ביקב ומשם המשכנו לחפש מקום עם משהו טעים. מאנץ' של אחרי אלכוהול.
לאלו מכם שמגיעים לאזור אבל לא עצלים כמונו, לאחר ביקור בPicchetti תוכלו להמשיך לRidge Vineyards הסמוכים. בשניהם אין צורך לתאם הגעה מראש. שני יקבים נוספים שנחשבים מוצלחים ובעלי נוף מהמם הם R&W Vineyards וNaumann Vineyards, שניהם מבקשים שתתאמו ביקור מראש.
לסיכום, אם יש לכם את הזמן והמשאבים(כסף$$$) לבקר בנאפה וואלי, סעו לשם, מאחר ומדובר בחוויה שונה. אם לא מתחשק לכם להוציא כמה מאות דולרים על לינה, מסעדות וטעימות יין, אבל מתחשק לכם להעביר יום באיזי בין היקבים, באווירה שקצת מזכירה את טוסקנה, בקרו ביקבים של אזור קופרטינו.

אין תגובות: